Wyniki konkursu świetlicowego


I miejsce Alicja Pawelec kl. I


I miejsce Fabian Gordzielik kl. III miejsce Aleksandra Makowska kl. IIIIII miejsce Antoni Stąpor kl I

------------------------------------------------------------------------------------------------------

Harmonogram zebrań z rodzicami on-line w dniu 16 XII 2020 r.

  L.p 
  Klasa   Wychowawca   Przydzielona klasopracownia 
  Data i godzina zebrania  
1. I a Donczew Bernadeta MS Teams 16 XII 2020r, godz. 16.30
2. II a Nocek Irena MS Teams 16 XII 2020r, godz.18.00
3. III a Gołębiowska Ewa MS Teams 16 XII 2020r, godz.16.30
4. IV a Slawik Ewa MS Teams 16 XII 2020r, godz.17.00
5. V a Polewski Dariusz MS Teams 16 XII 2020r, godz.17.30
6. VI a Słoka – Stróżyńska Agnieszka MS Teams 16 XII 2020r, godz.17.00
7. VI b Garbacz Justyna MS Teams 16 XII 2020r, godz. 17.00
8. VI c Biały Karina MS Teams 16 XII 2020r, godz. 17.00
9. VII a Kulig Barbara MS Teams 16 XII 2020r, godz.16.30
10. VII b Mazurek -Pers Małgorzata MS Teams 16 XII 2020r, godz.18.00
11. VIII a Walendzik Wiesław MS Teams 16 XII 2020r, godz. 17.00
12. VIII b Jacheć Waldemar MS Teams 16 XII 2020r, godz. 17.30


Projekt "Myślę Pozytywnie"- KONSULTACJE ON LINE

Czas izolacji spowodowany stanem wyjątkowym jaki panuje w naszym kraju, to również czas nadzwyczajny dla naszej psychiki. Brak stałego rytmu dnia, wykluczenie kontaktów z ludźmi ze szkoły czy pracy, brak kontaktów ze znajomymi i przyjaciółmi, brak motywacji by dbać o swój wygląd zewnętrzny, gdyż i tak cały dzień spędzamy zamknięci w zaciszu domowym sprawia, że nasza kondycja psychiczna staje się równie rozciągnięta jak koszulka czy dresy, w których chodzimy po domu cały dzień.
Bez względu na to czy jesteś uczniem, nauczycielem czy rodzicem wahania nastroju oraz zagrożenia związane z wymuszona izolacja dotyczą każdego z nas. Czytasz i oglądasz posty o tym jak można szczęśliwie wykorzystać czas z rodziną w domu, którego na co dzień, w normalnym rytmie przecież najbardziej Ci brakuje i choć teoretycznie zgadzasz się z przekazem i wiesz jaką wartość ma czas spędzany w gronie rodzinnym to w praktyce widzisz, że po 2 tygodniach zamknięcia w domu Twoje relacje rodzinne wcale nie stają się silniejsze, lecz wręcz przeciwnie ich poprawność zaczyna wisieć na włosku.
To nic dziwnego - każdemu z domowników - bez względu na to czy duży czy mały brakuje równowagi pomiędzy czasem odpoczynku, zabawy, pracy, brak równowagi pomiędzy pełnieniem roli dziecka, a ucznia, rodzica, nauczyciela, pracownika, pedagoga, psychologa. Dom, który do dziś był bezpiecznym miejscem, stał się miejscem pracy i nauki - dla większości rodziców i uczniów jest to naprawdę ekstremalna sytuacja.
Jako zespół Instytutu Edukacji Pozytywnej słyszymy o tym codziennie w rozmowach telefonicznych, mailach pisanych przez Was, wiadomościach na FB. Czasami zdarza, że prosicie nas o ciekawe materiały edukacyjne czy pomysły na zabawy z dziećmi, ale tego znajdziecie wystarczająco na naszych stronach internetowych i aktualnie internet zalewa nas propozycjami co robić - takich informacji jest obecnie nadmiar - brakuje informacji nie co robić, ale jak robić? kiedy robić? Kontaktujecie się z nami, by móc dostać wsparcie i empatię w tym trudnym czasie, by móc się wygadać, wypłakać, by usłyszeć kilka dobrych słów w chaosie jakim dziś jesteście. Taki kontakt z nami to interwencja kryzysowa - wiemy, że jest potrzebna.
Dbamy o to, abyście nie byli sami! Razem damy radę i #zostańwdomu będzie trochę prostsze uśmiech
Na czas pandemii jako wsparcie uruchamiamy konsultacje on-line!
Dla kogo:
 • dzieci i młodzież
 • rodzice
 • nauczyciele
W zakresie:
 • pracy i nauki zdalnej
 • wsparcia szeroko rozumianych potrzeb psychiczno- relacyjnych
 • pogodzenia pracy zdalnej z opieką i wsparciem dzieci
 • trudności jakich doświadczasz w związku ze stanem izolacji
 • i w każdym (no prawie 😉) temacie, w jakim chcecie z kimś porozmawiać
Kiedy warto przemyśleć czy do nas napisać?
Dzieciaki i młodzież, jeśli:
 • nie wiesz jak zorganizować sobie cały dzień
 • brakuje ci nowych pomysłów na zajęcia
 • nie potrafisz czegoś z lekcji/ zadań szkolnych zrozumieć
 • dopada Cię stres, zaczynasz się martwić o swoich bliskich
 • jeśli jest Ci smutno, pokłóciłeś/ pokłóciłaś się ze znajomymi, itp.
 • nie wiesz jak długo wytrzymasz w „czterech ścianach” i miałabyś/ miałabyś ochotę już wyjść
 • jeśli po prostu masz ochotę się komuś wygadać i nie chcesz żeby to był ktoś obok Ciebie
 • jeśli po prostu masz ochotę się komuś wygadać i nie chcesz żeby to był ktoś obok Ciebie
 • Pamiętaj! Nie jesteś teraz sam, nie ma głupich problemów, a o wsparcie i pomoc warto prosić.
 • Twoja rozmowa z nami jest całkowicie bezpieczna, a informacje, które nam przekażesz są tylko między nami. Oczywiście jeśli nasi pracownicy uznają, ze coś ci grozi lub komuś w Twoim otoczeniu będą mogli powiadomić o tym konkretne służby- robimy to aby zapewnić Ci bezpieczeństwo i zdrowie.
Rodzic, jeśli:
 • nie umiesz pomóc dziecku w organizacji czasu nauki zdalnej
 • pogodzenie pracy zdalnej lub ogólnie pracy i opieki nad dzieckiem zaczyna Cię przerastać i potrzebujesz wsparcia i rady
 • brak Ci pomysłu na czas z dzieckiem
 • kiedy masz ochotę już wyjść z domu, a Twój nastolatek trzaska drzwiami, albo maluch rozrzuca znudzony zabawki
 • kiedy czujesz się zestresowany
 • potrzebujesz z kimś porozmawiać i się po prostu „wygadać”
 • i w każdej innej kwestii, o której my nie pomyśleliśmy albo po prostu jej tu nie wymieniliśmy
 • Pamiętaj, teraz bardziej niż w każdym innym momencie potrzeba nam spokoju i cierpliwości- my jesteśmy po to, aby Ci pomóc. Nasi specjaliści zadbają o bezpieczeństwo Waszych rozmów, a informacje, które nam przekażesz są tylko między nami. Oczywiście jeśli nasi pracownicy uznają, ze coś ci grozi lub komuś w Twoim otoczeniu będą mogli powiadomić o tym konkretne służby- robimy to aby zapewnić Ci bezpieczeństwo i zdrowie.
Nasz grafik dyżurów:

Dzień tygodnia Dyżur pedagog/ psycholog Dyżur terapeuta/ psycholog Dyżur edukator (nowe technologie)
Poniedziałek
11.30-13.00 (MN)
17.30 - 19.00 (ZS)

Wtorek

9.00- 10.30 (MŁ)
18.30- 20.00 (AW)
Środa
11.30- 13.00 (ZS)


Czwartek
9.00- 10.30 (DW)
11.30-13.00 (MN)

18.30- 20.00 (AW)
Konsultacje on-line
Możesz do nas także napisać, kiedy nie ma dyżuru – kiedy tylko nasi konsultanci będą on-line odpiszą do Ciebie.
Kryzysowe konsultacje on-line są skierowane do wszystkich, których nastrój pogorszył się w czasie okresu izolacji i do osób, które potrzebują porad/ wsparcia w odniesieniu do obecnej sytuacji. Nie jest to przestrzeń terapeutyczna dla osób, które mają problemy ze zdrowiem psychicznym od dawna.

Szkoła Myślenia Pozytywnego - Komunikacja bez przemocy i Mediacje rówieśnicze

"Szkoła Myślenia Pozytywnego – Komunikacja bez przemocy i Mediacje w szkole" to projekt Instytutu Edukacji Pozytywnej, w którym bierze udział Nasza szkoła. Szkoła Myślenia Pozytywnego  stworzyła pierwszą, kompleksową oraz interaktywną platformę e-learningową dla nauczycieli, dyrektorów szkół i przedstawicieli oświaty, a także rodziców i młodzieży. Program został stworzony z myślą o wspieraniu zdrowia psychicznego w rzeczywistości szkolnej.W Programie można skorzystać z wyjątkowych szkoleń skierowanych do: nauczycieli, dyrektorów placówek,  rodziców oraz uczniów i uczennic. Każda z grup otrzymuje DEDYKOWANE wykłady live (dostępne wyłącznie w zaawansowanych szkoleniach) oraz pakiet spotkań z ekspertami.
Ze szkoleń można skorzystać do końca grudnia.Drodzy rodzice oraz uczniowie ze szkoleń w formie podstawowej można skorzystać klikając w link:

https://nvcwszkole.pl/

Komunikacja bez przemocy


Zero Waste - czyli podstawowe zasady jak śmiecić mniej


Zero waste – to styl życia, który zakłada maksymalne zmniejszenie “produkcji” odpadów. Nie jest to łatwe, ale przecież liczy się każdy, nawet najmniejszy, krok. Jeśli więc chcesz ograniczyć ilość śmieci w swoim życiu, ale nie wiesz, od czego zacząć?

Zapraszamy na bloga!

-----------------------------------
Dzień dobry wszystkim 🙂Już w najbliższy piątek o godz. 18:00 odbędzie się KONFERENCJA podsumowująca cykl naszych wykładów w ramach projektu ZDROWIE PSYCHICZNE NASTOLATKÓW. Prosimy o rozpowszechnianie i udostępnianie tej informacji. Wraz z Igą Kiniorską i Jakubem Paligą przypomnimy najważniejsze myśli z naszych dotychczasowych wykładów, odpowiemy na Państwa pytania, zaprosimy do wspólnej dyskusji, stworzymy przestrzeń wymiany poglądów, spostrzeżeń, refleksji.Podzielimy się przykładami z naszych doświadczeń pracy w gabinecie psychoterapeutycznym, udzielimy rekomendacji literatury, zainspirujemy do rozwoju głębszego myślenia. Do miłego wspólnego spotkania 🙂➡ Do wszystkich spotkań obowiązuje ten sam.
https://us02web.zoom.us/j/85150416668
Meeting ID: 851 5041 6668

----------------------------------------

Rzecznik Praw Dziecka uruchamia całodobowy Dziecięcy Telefon Zaufania


Rzecznik Praw Dziecka zainicjował przedsięwzięcie stanowiące jedną z możliwości odpowiedzi na potrzeby dzieci i młodzieży zmagających się z kryzysem psychicznym – całodobowy Dziecięcy Telefon Zaufania – 800 12 12 12 i dedykowany młodym ludziom czat internetowy prowadzony przez profesjonalnych psychologów.

Jak wynika z doniesień medialnych, badań, rozmów z najmłodszymi, a także profilu spraw, z którym zwracają się do Rzecznika Praw Dziecka dzieci oraz dorośli, młodzi ludzie każdego dnia borykają się z problemami przemocy rówieśniczej i domowej, nadużyciami ze strony dorosłych, depresją, hejtem – również w cyberprzestrzeni, niesprawiedliwym traktowaniem, brakiem zrozumienia, trudnościami okresu dojrzewania, uzależnieniami, samotnością, a także innymi problemami, których rozwiązanie wymaga odpowiedniego wsparcia, opieki i troski osób dorosłych – nie zawsze jednak tę pomoc otrzymując. Podczas, gdy na efekty wdrażanej reformy opieki zdrowotnej mającej na celu wzmocnienie pomocy psychologicznej i psychiatrycznej dla najmłodszych trzeba będzie jeszcze poczekać, jest ona potrzebna już dzisiaj.

Podejmując kontakt za pośrednictwem tych dwóch kanałów komunikacji dziecko uzyskać może natychmiastowe wsparcie, podzielić się swoimi przeżyciami i wspólnie ze wspierającą osobą dorosłą zastanowić się nad rozwiązaniem swoich problemów.

Stworzony w 2008 roku telefon zaufania przez lata funkcjonował w dni powszednie, a po godzinach urzędowych można było zostawić wiadomość, na którą eksperci odpowiadali kolejnego roboczego dnia. Obecnie będzie on całodobowy. Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka wspomogła Telekomunikacja Polska (obecnie Orange), jako operator telekomunikacyjny zaangażowany społecznie w pomoc dzieciom. Dzięki tej współpracy dzwoniący pod numer telefonu zaufania nie ponoszą żadnych kosztów.

Także wspomniany wcześniej czat internetowy ma charakter nieodpłatny, nie wymaga również logowania ani instalowania aplikacji. Komunikacja odbywa się na stronie internetowej rzecznika – brpd.gov.pl, a obsługujący czat eksperci są osobami profesjonalnie przygotowanymi do udzielania dzieci i młodzieży takiego wsparcia.


Jeżeli jesteście już zdrowo nakręceni to spróbujcie koniecznie przepisów pani Darii Ładochy - ekspertki w sprawie zdrowego żywienia!

--------------------------------

KONKURS MIKOŁAJKOWY

 

Zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie mikołajkowym. Szczegóły w krótkim filmiku.

Zdjęcia prac konkursowych należy przesłać do 15.12.2020  na adres:

swietlica@psp1zdzieszowice.edu.pl

-------------------------

WYNIKI KONKURSU BIBLIOTECZNEGO
„ULUBIONA POSTAĆ Z BAJKI”

Komisja konkursowa przyznała następujące miejsca:

1m. ANTONI  POLLOK


2 m. ALEKSANDRA MAKOWSKA

3m. ALICJA REIMANN

3m. MILENA CICHOŃ

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!
---------------------------------------------------------

Zdobyliśmy wyróżnienie w konkursie pt. „Śpiewamy i wirusom się nie damy!”organizowanym przez Urząd Marszałkowski Województwa Opolskiego!


WYNIKI KONKURSU ŚWIETLICOWEGO

MÓJ WYJĄTKOWY MIŚ”

Konkurs rozpatrywany był w dwóch kategoriach: klasy 1-3, klasy 4-8

W klasach 1-3

Pierwsze miejsce- ZUZANNA JASIŃSKA KL. I a

Drugie miejsce- ALEKSANDRA MAKOWSKA KL. III a

Trzecie miejsce- WOJCIECH GARBACZ KL. I a

oraz

FABIAN GORDZIELIK KL. I a

W klasach 4-8

Pierwsze miejsce- NATALIA SAFONÓW KL. VI c

Drugie miejsce- JESSICA BANACHOWSKA KL. VIII a


------------------------------------


Szanowni Państwo zapraszamy na SPECJALNĄ MIKOŁAJKOWĄ darmową lekcję on-line z ROBOTYKI I PROGRAMOWANIA z Bożydarem!


Zapraszamy wszystkie Dzieci Rodziców i Nauczycieli w sobotę 5.12.2020 o godz.12!
Tym razem pomożemy Świętemu Mikołajowi! Wspólnie opracujemy system bezpiecznego dostarczania paczki wyrzuconej z lecących sań. Będziemy do tego celu testować:

🪂 Spadochron
🚁 Mini helikopter
❓ Magiczne śmigło
🚀 Robot wystrzeliwujący samoloty

Na lekcji pokażemy robota LEGO EV3 oraz totalnie nowego LEGO Mindstorms Inventor. Każdy w swoim domu zbuduje jeden z systemów bezpiecznego dostarczania paczki za pomocą tego, co ma w domu: papier, klej, nożyczki!

Gwarantujemy świetną zabawę!!! Konkursy!!!

ZAPISY NA STRONIE: https://robodohome.com/pl/robodo-home-webinary-programowanie-robotyka/
Wydarzenie na fb: https://www.facebook.com/events/2041241822841215/

Zachęcamy do udostępniania wydarzenia na fb i stronie.

Wiemy, że najlepszą metodą nauczania jest obudzenie w dziecku pasji odkrywania nowych umiejętności, dlatego przekazujemy wiedzę podczas fantastycznej zabawy!

20 listopada obchodzimy Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka. Data ta upamiętnia podpisanie najważniejszego dokumentu, który gwarantuje prawa wszystkim dzieciom – Konwencji o prawach dziecka (uchwalonej 20 listopada 1989 roku). W roku 2020 obchodzimy 31. rocznicę tego wydarzenia.

Z tej okazji zorganizowaliśmy w naszej szkole debatę na temat praw dziecka. Wzięli w niej udział nauczyciele z PSP nr 1 w Zdzieszowicach. Nie odbyła się ona w tradycyjny sposób, przy udziale publiczności, mimo to główne przesłanie zostanie Wam przekazane w nagranym przez nas filmie.

Mamy nadzieję, że dyskusja, która się toczyła między Januszem Korczakiem, Anna Dymną, Jerzym Owsiakiem, Ireną Sendlerową oraz Jakubem Błaszczykowskim przypomni wszystkim o szacunku, z jakim powinno się traktować dzieci, a także sprawi, że uczniowie zyskają wiedzę na temat swoich praw. Jest to również doskonała okazja, aby zaznajomić się                   z informacjami na temat sławnych gości, a w szczególności  posłuchać mądrych i cennych prawd, o których kiedyś mówił Janusz Korczak – patron naszej szkoły.


Klub Młodego Programisty – dołącz do warsztatów programowania online!


Chcesz nauczyć się podstaw programowania i przy tym dobrze się bawić? Dołącz do Klubu Młodego Programisty online! Bezpłatne warsztaty odbywają się w dwóch grupach wiekowych w każdy poniedziałek. Zapraszamy do udziału!
-------------------------------------------------------

20 LISTOPAD- MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ PRAW DZIECKA

Święto upamiętnia uchwalenie Deklaracji Praw Dziecka w 1959 roku a także Konwencji o Prawach Dziecka w 1989 roku. To dokumenty, których celem jest zapewnienie jak najlepszej ochrony i opieki najmłodszym.
Co to są prawa dziecka?
Każdy człowiek ma swoje prawa, normy, które go chronią i pozwalają funkcjonować w szkole, społeczeństwie, państwie. które pozwolą dzieciom  godnie i z szacunkiem żyć.

Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka już jutro!!! - Szkolne Blogi

Zapraszamy do obejrzenia krótkiej prezentacji na temat Waszych PRAW:
Moi drodzy- nie możecie również zapomnieć o obowiązkach jakie macie puszcza oczko

Dziecięcy TELEFON ZAUFANIA:
800 12 12 12 - Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka - Infolinie i Telefony Zaufania - Komenda Miejska Policji w Świętochłowicach

Sprawdź się!!!Czy wiesz jakie masz obowiązki, a które to są Twoje prawa?


Jedną z wielu organizacji, która zajmuje się udzielaniem pomocy dzieciom  i ochroną ich praw jest UNICEF.


Pozdrawiam serdecznie: Agnieszka Słoka-Stróżyńska


 

Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień

„Ten świat potrzebuje nowego rodzaju armii – armii życzliwości”

Cleveland Amory

 

21 listopada obchodzony jest  Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień. To dzień dobrych uczynków i dobrych emocji. Oryginalna nazwa święta brzmi Hallo World Day i symbolizuje cel tego dnia, czyli mówienie „hallo” (cześć) do przynajmniej dziesięciu osób dziennie.

Jego celem jest uwrażliwienie ludzi na wzajemną życzliwość, wzbudzenie w nich pozytywnych emocji. Jest to apel przeciwko problemom i często smutnej rzeczywistości.

Samorząd uczniowski zaprasza do wzięcia udziału w akcji promowania życzliwości.

Prosimy zatem uczniów i nauczycieli przygotowanie kolorowych jesiennych liści, na których znajdzie się kilka miłych słów  lub pozdrowień.

Liście mogą być wykonane dowolną techniką .

Zdjęcia Waszych liści proszę o przesłanie do opiekuna su na e-mail:

justyna.garbacz@psp1zdzieszowice.edu.pl

j.garbacz@interia.pl

lub na czacie TEAMS 

Termin. 20 listopada 2020r.Organizacja nauczania zdalnego dla klas 4-8.

1. Realizacja lekcji przedmiotowych

a)    lekcje online na Teams: j. polski, matematyka, j. obce, fizyka, chemia, biologia, przyroda, geografia, historia, wos, zajęcia rozwijające kreatywność, zajęcia z wychowawcą, język mniejszości narodowej.
b)    kursy na platformie Moodle: plastyka, muzyka, technika, religia, informatyka, wychowanie fizyczne, edukacja dla bezpieczeństwa, doradztwo zawodowe, whik, wdż, basen dla uczniów klas IV- VI.

2.    Realizacja zajęć zakresu pomocy pp:
a)    korekcyjno- kompensacyjne - Moodle,
b)     logopedyczne - Moodle,
c)    dydaktyczno – wyrównawcze – Teams,
d)    zajęcia rozwijające uzdolnienia – Teams,
e)    zajęcia rozwijające umiejętność uczenia się – Moodle,
f)     zajęcia rozwijające kompetencje emocjonalno – społeczne - Teams

3.    Zajęcia zindywidualizowanej ścieżki kształcenia – Teams.

Zadania domowe zamieszczane będą tam, gdzie realizowana jest lekcja np. j. polski realizowany jest na Teams, więc zadania będą umieszczone na Teamsie.

-----------------------------------

Szanowni Państwo

Zgodnie ze wskazaniem Kuratorium Oświaty w Opolu przypominamy, o konieczności dostosowania się do obostrzeń przez wszystkich uczniów, które zostały wprowadzone na czas nauczania zdalnego. Dotyczy to głównie powstrzymania się od zbędnego przemieszczania się poza miejscem zamieszkania oraz zabezpieczenia w środki ochrony (m. in. maseczki).

Proszę pamiętać, że uczestnictwo dzieci w lekcjach online na Teams oraz logowania na platformie Moodle są obowiązkowe. Obecności są sprawdzane i monitorowane przez wychowawców klas.

z życzeniami zdrowia przede wszystkim
Beata Stadniczuk